Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Okręgu Dolnośląskiego ZNP

Skontaktuj się z nami

Plac Powstańców Śląskich 17 A/221

53-329 Wrocław

tel./fax 71-322-82-41

email: [email protected]

Aktualności

Związki bez głosu na posiedzeniu sejmowej komisji ws. wotum nieufności wobec ministra Czarnka

2 sierpień 2021

20 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży w sprawie rozpatrzenia i zaopiniowania poselskiego wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka.

Zgodnie z decyzją przewodniczącej Komisji na posiedzenie nie zostali zaproszeni partnerzy społeczni, w tym przedstawiciele oświatowych związków zawodowych. Mimo braku zaproszenia w posiedzeniu uczestniczył wiceprezes Krzysztof Baszczyński – odmówiono mu jednak prawa do zabrania głosu. W tej sprawie interweniowaliśmy u pani Marszałek Sejmu.

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest oburzony przyjętym przez przewodniczącą Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży trybem rozpatrzenia kluczowej dla funkcjonowania systemu oświaty kwestii, jaką jest rozpatrzenie wotum nieufności wobec Ministra Edukacji i Nauki.

Z dezaprobatą odbieramy fakt nieuczestniczenia w Komisji Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, który nie miał odwagi odnieść się do stawianych mu zarzutów. W jego imieniu wypowiadał się wiceminister.

21 lipca późnym wieczorem Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Za wnioskiem zagłosowało 205, przeciw było 236, wstrzymało się siedmiu posłów.