Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Okręgu Dolnośląskiego ZNP

Skontaktuj się z nami

Plac Powstańców Śląskich 17 A/221

53-329 Wrocław

tel./fax 71-322-82-41

email: [email protected]

Aktualności

Miasteczko edukacyjne ZNP

20 października 2022

Od 8 do 14 października 2022 r. działało w Warszawie Miasteczko edukacyjne, w którym odbywały się debaty i dyskusje na temat przyszłości edukacji oraz aktualnych problemów i wyzwań polskiej szkoły szeroko rozumianej – od przedszkola po uczelnie wyższe.

Hasłem miasteczka było zdanie: „Edukacja jest najważniejsza”. Na specjalnych tablicach goście odwiedzający miasteczko mogli wyjaśniać, dlaczego edukacja jest dla nich najważniejsza. Miasteczko funkcjonowało 24 godziny na dobę w centrum Warszawy zaledwie 120 metrów od gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Debaty w miasteczku toczyły się wokół ośmiu tematów. Te tematy to:

Każdego dnia odbywały się stałe wydarzenia:

Do miasteczka przyjechała Randi Weingarten przewodnicząca American Federation of Teachers (AFT), jednego z największych związków zawodowych w USA. Miasteczko edukacyjne odwiedzili także politycy, samorządowcy, aktorzy i rodzice.

Rekomendacje i postulaty uczestniczek i uczestników Miasteczka edukacyjnego zostały zaprezentowane 15 października 2022 r. podczas PIKIETY  ZNP odbywającej się przed gmachem ministerstwa edukacji. Zostały one także przekazane ministrowi edukacji i premierowi.

Miasteczko to inicjatywa ZNP w ramach trwającej akcji protestacyjnej ws. narastających problemów edukacji.