Głos: Uwaga, kolejne zmiany w prawie oświatowym!

11 października 2018

Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 40 z 3 października br.)!

Od następnego roku szkolnego na szkolenie branżowe dyrektor skieruje nauczycieli nawet w czasie ferii lub wakacji. Za tę nową formę doskonalenia zapłacą samorządy. Dostaną na to pieniądze z kurczącej się rezerwy w budżecie. To jedna z wielu zmian, które maja wkrótce wejść w życie. Rząd przyjął obszerny projekt nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe. Projekt liczy 245 strony i w miarę postępu prac legislacyjnych coraz bardziej się rozrasta. Więcej – w Głosie Nauczycielskim nr 40 z 3 października br.

Oprócz tego w numerze:

■ PODWÓJNY ROCZNIK. Komplikacji nie unikniemy – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia.

■ NOWA PODSTAWA. O dylematach nauczycieli i uczniów opowiada dyrektor SP nr 14 w Tychach.

■ BLIŻEJ DZIECI. Dr hab. Ewa Jarosz proponuje utworzenie koalicji na rzecz ochrony praw dzieci.

■ TRUDNY TEMAT. Złe towarzystwo – czy niewłaściwe wpływy rówieśnicze mogą być groźne?

■ PSYCHOTERAPIA W SZKOLE. Jak nauczyciel może wspomagać terapię dziecka z OCD.

■ AWANS PO ZMIANACH: Jak zostać dyplomowanym na nowych zasadach – część II poradnika.

■ BLIŻEJ PRAWA: Zmiany w pensum w czasie roku szkolnego; Urlop na żądanie dla nieferyjnych i dyrektora szkoły; Pensum nauczyciela z niepełnosprawnością – kiedy nie jest obniżone?

Polecamy!

EWYDANIE